Spacer wirtualny Gra panoramiczna
historia galeriaaktualności zabawy edukacja kontakt partnerzy i sponsorzy facebook
 
 2019.06.25 
Zaczarowane pozytywki w Fundacji Podaruj Miłość
Dziś odbyło się kolejne wydarzenie z projektu 10/10 - cykl dostępnych wydarzeń na 10. urodziny Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.

Dzisiaj zorganizowaliśmy warsztaty pt. Zaczarowane pozytywki, w których uczestniczyli podopieczni Fundacji Podaruj Miłość w Boguchwale. To integracyjne warsztaty artystyczne skierowane do osób pełnosprawnych i z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, których uczestnicy za sprawą „czarodziejskiego ołówka” w postaci penfrienda – rejestratora i czytnika dźwięku wykorzystywanego dla osób niewidomych oraz materiałów plastycznych tworzą niepowtarzalne pozytywki, z nagranymi przez siebie odgłosami.

Uczestnicy projektu stworzyli pozytywki z różnorodnych materiałów plastycznych: bibuły, wstążek, różnorodnych papierów kolorowych, brokatowych gwiazdek, cekinów, naklejek i ozdób pasmanteryjnych. Były także prace rysowane kredkami, flamastrami i ozdobione pieczątkami z bohaterami dobranocek. Wszyscy świetnie się bawili tworząc pozytywki i nagrywając własne niepowtarzalne ścieżki dźwiękowe. Na koniec zajęć odwiedził nas Miś Uszatek, z którym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Warsztaty realizujemy w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kultura Dostępna w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rzeszowie, Bajkowym Prywatnym Przedszkolem w Jaśle, Fundacją Podaruj Miłość w Boguchwale, Fundacją Kultury bez Barier w Warszawie oraz Stowarzyszeniem Kulturalno-Sportowym dla Niesłyszących „Surdostal” w Stalowej Woli.

Patronat medialny: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Radio VIA, Gazeta Codzienna Nowiny, nowiny24.pl, Gazeta Wyborcza w Rzeszowie, rzeszow.wyborcza.pl, Nasz Dom Rzeszów, Nauczyciel i Szkoła, resinet.pl, gdziecko.pl Patronat honorowy: Fundacja Reksio

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
 

Zaczarowane pozytywki

 
   
Odtwarzaj Zatrzymaj Wyłącz