Spacer wirtualny Gra panoramiczna
historia galeriaaktualności zabawy edukacja kontakt partnerzy i sponsorzy facebook
 
 2019.10.16 
Premierowy pokaz filmu z warsztatów animacji pt. Urodzinowa kartka
Dzisiaj uczestniczyliśmy w niecodziennym wydarzeniu - premierze filmu stworzonego przez młodych artystów w ramach warsztatów animacji pt. Urodzinowa kartka, z jubileuszowego projektu Muzeum Dobranocek.

Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół UNICEF w Rzeszowie, którego uczniowie byli uczestnikami warsztatów prowadzonych przez reżyser Joannę Jasińską-Koronkiewicz, wykładowcę z łódzkiej szkoły filmowej.
Film został entuzjastycznie przyjęty przez licznie przybyłych uczniów i opiekunów.

Oprócz Urodzinowej Kartki uczestnicy pokazu mieli okazję obejrzeć też wideoklip pt. Witaminowi bohaterowie ze słodyczami walczą o zdrowie z warsztatów Animowane pyszności.
Do ubiegłorocznego wideoklipu z inicjatywy szkoły powstała nowa muzyka i słowa autorstwa Norberta Tomaki pod opieką artystyczną Aldony Szymczak-Urban i Ryszarda Hołubowskiego.
W czasie pokazu mieliśmy także przyjemność wręczyć nagrodę dla Huberta Denasiewicza - jednego z laureatów naszego konkursu plastycznego pt. Laurka na 10 urodziny.

Integracyjne warsztaty zrealizowaliśmy z projektu 10/10 - cykl dostępnych wydarzeń na 10. urodziny Muzeum Dobranocek w Rzeszowie z programu Kultura Dostępna Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rzeszowie, Bajkowym Prywatnym Przedszkolem w Jaśle, Fundacją Podaruj Miłość w Boguchwale, Fundacją Kultury bez Barier w Warszawie oraz Stowarzyszeniem Kulturalno-Sportowym dla Niesłyszących „Surdostal” w Stalowej Woli.

Patronat medialny: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Radio VIA, Gazeta Codzienna Nowiny, nowiny24.pl, Gazeta Wyborcza w Rzeszowie, rzeszow.wyborcza.pl, Nasz Dom Rzeszów, Nauczyciel i Szkoła, resinet.pl, gdziecko.pl

Patronat honorowy: Fundacja Reksio

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 

Premierowy pokaz filmu z warsztatów animacji pt. Urodzinowa kartka

 
   
Odtwarzaj Zatrzymaj Wyłącz