Spacer wirtualny Gra panoramiczna
history galleryinfo/news games education contact partners and sponsors facebook
 
 2019.08.13 
Warsztaty Przyjaciel na 10-tkę w Kinie Sokół w Starym Saczu
Dzisiaj w Starym Sączu odbyły się kolejne warsztaty Przyjaciel na 10-tkę, w których wzięły udział dzieci i młodzież – goście Festiwalu Filmów i Programów dla dzieci Mundi. W warsztatach wzięła udział rekordowa liczba uczestników, którzy poznali podstawowe znaki w języku migowym, nauczyli się zwrotów grzecznościowych, kolorów, nazw zwierząt i oczywiście bajkowych bohaterów, którzy towarzyszyli im przez całe zajęcia.

Warsztaty miały na celu uwrażliwienie uczestników na problemy, z jakimi borykają się na co dzień osoby niewidome i niesłyszące. Uczestnicy po raz pierwszy mieli okazję poznać tyflograficzne odwzorowania bakowych postaci – lalek filmowych oraz kadrów z bohaterami kreskówek, książkę przygotowaną w alfabecie Braille’a z dotykowymi ilustracjami. Dzięki dzisiejszym warsztatom będą umieli porozumieć się z osobami niesłyszącymi. Zajęcia także pomogły uczestnikom zrozumieć świat osób z niepełnosprawnościami.

Atrakcją warsztatów była nauka wierszyka pt. Kolorowe Kredki, projekcje filmów zrealizowanych przez Studio Miniatur Filmowych w Warszawie oraz zabawy i konkursy wiedzy z dobranocek. Na spotkaniu pojawił się także Reksio, z którym uczestnicy pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Projekt 10/10 - cykl dostępnych wydarzeń na 10. urodziny Muzeum Dobranocek w Rzeszowie jest realizowany w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kultura Dostępna w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rzeszowie, Bajkowym Prywatnym Przedszkolem w Jaśle, Fundacją Podaruj Miłość w Boguchwale, Fundacją Kultury bez Barier w Warszawie oraz Stowarzyszeniem Kulturalno-Sportowym dla Niesłyszących „Surdostal” w Stalowej Woli.

Patronat medialny: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Radio VIA, Gazeta Codzienna Nowiny, nowiny24.pl, Gazeta Wyborcza w Rzeszowie, rzeszow.wyborcza.pl, Nasz Dom Rzeszów, Nauczyciel i Szkoła, resinet.pl, gdziecko.pl Patronat honorowy: Fundacja Reksio

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 

Przyjaciel na 10-tkę w Starym Saczu

 
   
Odtwarzaj Zatrzymaj Wyłącz