Banner


English version de version fr version

Wszystkie tłumaczenia na stronie powstały dzięki uprzejmości firmy

Chciałbym zaprosić Państwa do zapoznania się z archiwalną, wirtualną prezentacją, unikalnej kolekcji znanej jako "Muzeum Dobranocek, a istniejącej w sieci od grudnia 2004 roku. Była to pierwsza, publiczna prezentacja kolekcji, którą w styczniu 2008 roku podarowałem miastu Rzeszów. Obecnie, zbiory należące do miasta prezentowane są częściowo w miejskim, samorządowym Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Jest to zbiór zabawek, oryginalnych lalek z filmów, gier, plakatów, kartek i znaczków pocztowych,płyt winylowych, kaset VHS, kart telefonicznych itp. drobiazgów. W kolejnych salach znajdziemy takie sławy jak Bolek i Lolek, Koziołek Matołek, Reksio, Miś Colargol, Miś Uszatek, Krecik, Muminki, Pszczółka Maja, Rumcajs, Żwirek i Muchomorek, Kot Filemon. Znajdziemy również bohaterów których pamiętam ze swojego dzieciństwa, a których trudno dzisiaj szukać w programach telewizyjnych, jak Gąska Balbinka, Gucio i Cezar, Plastuś, Gapiszon, Słoń Dominik, Piaskowy Dziadek z dawnego NRD, Jacek i Agatka, Kiwaczek-Czieburaszka z byłego już ZSRR. Szczególnej uwadze państwa, polecam oryginalne lalki z filmu "Miś Colargol na Dzikim Zachodzie", "Miś Uszatek", "Plastusiowy pamiętnik". Więcej o kolekcji tutaj

* * *

Dotarła do mnie przesyłka z firmy TISSOTOYS z oczekiwanymi (z niecierpliwością) gośćmi w postaci figurek przedstawiających gwiazdorów komiksu i animacji :) Aktualna reprezentacja kultowych bohaterów komiksu i animacji na obrazku poniżej. A wkrótce dołączą do nich Miś Uszatek, Kajko i Kokosz, Wilk i Zając.

TISSOTOYS

* * *

Moje filmy na Moje filmy na youtube

* * *

Oceń stronę www.muzeumdobranocek.pl


Wiele sposród prezentowanych tutaj eksponatów otrzymałem w prezencie od ludzi życzliwych, chcących pomóc w rozbudowie muzeum. Chciałbym serdecznie podziękować Wszystkim przyjaciołom "Muzeum Dobranocek PRL-u" za przekazane bezcenne pamiątki i okazaną pomoc.

Jeżeli chcesz umieścić odnośnik do Muzeum dobranocek PRL-u na swojej stronie, zapraszam do skorzystania ze znaczka umieszczonego poniżej.

Banner do wymiany

<a href="http://www.muzeumdobranocek.pl/"> <img src="http://www.muzeumdobranocek.pl/banner.jpg" border="0"></a>

Banner do wymiany

<a href="http://www.muzeumdobranocek.pl/"> <img src="http://www.muzeumdobranocek.pl/images/mdprl.jpg" border="0"></a>


Wprost Witryna Dnia


Na Plasterki! Christa Dla Zaawansowanych

nostalgia