Wernisaż wystawy „Wyprawy z Krecikiem” w Muzeum Dobranocek.

W ramach projektu „Wędrujące Dobranocki – cykl dostępnych, integracyjnych wydarzeń, zajęć i warsztatów artystycznych” nasze muzeum stworzyło zapowiadaną niedawno wystawę „Wyprawy z Krecikiem”. W wernisażu wzięło udział Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle. Uczestniczący w wydarzeniu mieli przyjemność zwiedzić nową wystawę z przewodnikiem oraz w towarzystwie tłumacza języka migowego. Po oprowadzaniu na dzieci czekały kolejne atrakcje związane z tematyką prezentowanej ekspozycji: quiz wiedzy o czechosłowackich dobranockach „Krecik i spółka”, projekcje filmowe, pokazy przezroczy, a także poczęstunek. Grupa przedszkolaków dowiedziała się wielu ciekawych faktów o życiu kretów oraz o czechosłowackiej animacji. Bohater owej dobranocki ma w naszym muzeum szczególne miejsce, musicie to zobaczyć!

Zapraszamy do obejrzenia wystawy „Wyprawy z Krecikiem”. Wystawę realizowaliśmy z programu Kultura Dostępna z projektu „Wędrujące dobranocki – cykl dostępnych, integracyjnych wydarzeń, zajęć i warsztatów artystycznych”.

Nasi Partnerzy: Regionalna Placówka Opiekuńczo Terapeutyczna „Tęczowy Domek”, Dom Pomocy Społecznej w Rzeszowie, Niebieski Młyn Spółdzielnia Socjalna, Fundacja Szansa dla Niewidomych, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Rymanowie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Patronat honorowy: Reksio – Fundacja imienia Heleny i Lechosława Marszałków

Patronat medialny: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Radio Via, Portal informacyjny nowiny24.pl, Gazeta Wyborcza w Rzeszowie, Miesięcznik Społeczno – Kulturalny „Nasz Dom – Rzeszów”, Nauczyciel i Szkoła, rzeszow.wyborcza.pl, RESinet.pl- Rzeszowski Portal Informacyjny, TopKarpacie. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wspaniały, piękny i pyszny krecikowy tort przygotował dla nas Waniliowy Domek

Skip to content