60. urodziny Bolka i Lolka!

Wiecie, że 60 lat temu, po raz pierwszy na małych ekranach pojawili się Bolek i Lolek – para kultowych bohaterów? 10 lat później dołączyła do chłopców Tola.

Z tej okazji dzisiaj zorganizowaliśmy im przyjęcie urodzinowe. Przybyli wyjątkowi goście: syn Leszka Lorka wybitnego reżysera, współtwórcy opracowania plastycznego serialu – Andrzej Lorek z żoną Ewą oraz córką i jej mężem. W imprezie wzięła również udział Katarzyna Pawlak – Dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Monika Tohl – autorka rzeźb stanowiących opracowanie pierwotnych postaci plastycznych „Bolka i Lolka”, liczna delegacja przyjaciół ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie, przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola w Jaśle wraz z Dyrekcją i opiekunami.

Uroczystemu odsłonięciu rzeźby Bolka, Lolka i Toli towarzyszył występ uczniów z ZSM nr 1 w Rzeszowie, projekcja jednego z odcinków filmu oraz wystawa pokonkursowych prac plastycznych. 

Nasi goście mogli również zwiedzić ekspozycję czasową „Bolek i Lolek poszukiwacze przygód” oraz wystawę stałą. Nie zabrakło oczywiście urodzinowego poczęstunku, prezentów, pamiątkowych zdjęć i serdecznych życzeń dla solenizantów. 

Sympatycznej trójce życzymy kolejnych lat popularności i sympatii widzów!

Skip to content