Disney – 100 lat magii

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie z okazji doniosłego jubileuszu studia Disney przygotowało niezwykłą wystawę czasową. 

Animacje Disneya cieszyły się ogromną popularnością, nie tylko wśród najmłodszych, wraz z nimi słynne produkcje wspólnie oglądali rodzice czy dziadkowie. Myszka Miki, Kaczor Donald, Pluto, Goofy, Kubuś Puchatek, Bambi, Aladyn, Gumisie, Chip i Dale z Brygady RR i inni bohaterowie wciągali nas do swojego niezwykłego, kolorowego świata. To była prawdziwa magia… 

Filmy z cyklu „Magiczny świat Walta Disneya” czy niedzielne dobranocki z serii „Walt Disney Przedstawia” emitowane od lat 90. w Programie Pierwszym TVP kojarzą się z najszczęśliwszymi chwilami z dzieciństwa. 

Na ekspozycji można podziwiać prawdziwe perełki: oryginalne kadry, folie animacyjne przedstawiające bohaterów kultowych seriali, pięknie ilustrowane wydawnictwa książkowe i czasopisma, numizmaty, kartki i znaczki pocztowe, zabawki, liczne figurki, przedmioty codziennego użytku a nawet bilety do Disneylandu. Wystawa zorganizowana jest w oparciu o kolekcję Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, eksponaty z archiwum Fundacji Muzeum Komiksu oraz zbiory prywatnego kolekcjonera Przemysława Jaszczaka. 

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie serdecznie zaprasza do świata magii Walta Disneya. Wystawę można oglądać od 6 grudnia 2023 do 12 maja 2024 roku.

Skip to content