Wakacje z Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Przedstawiamy ofertę wakacyjną „WAKACJE Z MUZEUM DOBRANOCEK 2024” ☀️
 
W tym roku przygotowaliśmy cztery bloki tematyczne, którym towarzyszyć będą wybrani bohaterowie z dobranocek:
 
🟡 2.07. – 17.07.
„𝔻𝕠𝕓𝕣𝕒𝕟𝕠𝕔𝕜𝕠𝕨𝕖 𝕡𝕠𝕕𝕣𝕠́𝕫̇𝕖 𝕕𝕠𝕠𝕜𝕠ł𝕒 𝕤́𝕨𝕚𝕒𝕥𝕒” 🌍
 
Jaki jest Wasz pomysł na udane wakacje? My uwielbiamy dobrą zabawę i chcemy przeżywać fascynujące przygody razem z dobranockowymi podróżnikami. Podążymy śladami łatwowiernego Koziołka, poszukującego Pacanowa, który na drodze do celu napotykał liczne trudności. Z Bolkiem i Lolkiem odwiedzimy nawet najdalsze, egzotyczne zakątki świata. Z kolei z Pampalinim, którego hobby były podróże i fotografowanie afrykańskich zwierząt wybierzemy się na safari. Stąd zabawy, które będą dotyczyły egzotycznej fauny (pojawią się żyrafy, lwy i słonie). Wspólnej wyprawie dookoła świata towarzyszyć będzie także odkrywanie ciekawych, wartych poznania miejsc oraz zadania do główkowania: zagadki, quizy i kalambury.
Zwieńczeniem zajęć będzie wykonanie krótkiej historii obrazkowej z nowymi przygodami wybranego bajkowego podróżnika.
 
🟢18.07 – 31.07.
„ℂ𝕫𝕪 𝕎𝕪 𝕨𝕚𝕖𝕔𝕚𝕖 𝕛𝕒𝕜 𝕤𝕚𝕖̨ 𝕝𝕖𝕔𝕚 𝕨 𝕣𝕒𝕜𝕚𝕖𝕔𝕚𝕖?” 🚀
 
Znacie Misia Coralgola? Ten sympatyczny niedźwiadek „co zawsze śpiewać chciał” został zdobywcą kosmosu. Razem z przyjaciółmi rozważnym Krukiem i lekkomyślnym Szczurkiem wybrali się w niesamowitą podróż okołoziemską. Odwiedzili wyjątkowe miejsca: m.in. Planetę Bajek i Planetę Bąbelkową. Natomiast z Reksiem przeżyjemy nieziemskie spotkanie z UFO, a Myszka Miki zabierze dzieci na galaktyczną misję.
Zajęcia będą świetną okazją do poznawania ciał niebieskich, wielkich galaktyk i naszego układu słonecznego. Uczestnicy zajęć wezmą także udział w zabawach wielozmysłowych i poznawaniu świata poprzez różnorodne konkurencje. W zajęciach zostaną wykorzystane: pomoce polisensoryczne, tyflograficzne odwzorowania eksponatów oraz wydawnictwa w brajlu z dotykowymi ilustracjami oraz projektor gwieździstego nieba. Dopełnieniem zajęć będzie wykonanie pracy plastycznej z ruchomymi obrazkami.
 
🔵 1.08. – 14.08.
„ℝ𝕖𝕛𝕤𝕪 𝕡𝕠 𝕞𝕠𝕣𝕫𝕒𝕔𝕙 𝕚 𝕠𝕔𝕖𝕒𝕟𝕒𝕔𝕙” 🌊
 
Przedstawimy postać ciekawego świata kapitana Klipera, pływającego na statku „Hermes” i przeżywającego przygody podczas licznych żeglug na morzu. W nieznane wypłyniemy także z pingwinem Pik-Pokiem oraz Piotrusiem, właścicielem magicznego ołówka. Rejsom po morzach i oceanach będzie towarzyszyć rozmowa o wakacyjnym relaksie, kąpielach w morzu, zabawach na piaszczystej plaży oraz poszukiwania zaginionego skarbu. Dodatkowo na zajęciach opowiemy o kolejnych etapach tworzenia filmu oraz odkryjemy tajemnice podwodnego świata. W ramach zajęć plastycznych uczestnicy warsztatów wykonają własne, nietypowe postaci z morskich głębin.
 
🟣 16.08 – 30.08.
„𝔻𝕠𝕝𝕚𝕟𝕪, 𝕕𝕣𝕠́𝕫̇𝕜𝕚, 𝕨𝕚𝕫𝕪𝕥𝕒 𝕦 𝕊𝕞𝕖𝕣𝕗𝕠́𝕨 𝕚 𝕨𝕣𝕠́𝕫̇𝕜𝕚” 🧚‍♀️
 
Uczestnicy zajęć odwiedzą pewną dolinę, gdzieś w Finlandii, by bliżej poznać mieszkające tam Muminki. Z Pyzą powędrują po Polsce, by zwiedzić najpiękniejsze jej zakątki oraz poznać tradycje i obyczaje odwiedzanych stron. Sprawdzą także kto mieszka w wiosce Smerfów – poznają bohaterów bajki, ich charaktery, a także wyróżniające je cechy wyglądu. Odrobinę magii zapewni Lakonia, leśna wróżka, która zaproponuje zabawy i zadania stymulujące zmysły i pobudzające bodźce węchowe, wzrokowe, słuchowe oraz dotykowe. Sprawdzi także, czy dzieci potrafią latać na miotle. Na zakończenie warsztatów Smerf Malarz zaproponuje wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej wakacyjne kadry.
 
👇👇ZAPISY👇👇
ZAJĘCIA DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH 👤
🗓 co środę o godz. 11:00
☎️ rezerwacje pod nr. tel.: 17 748 36 51 lub 17 748 36 52
Opiekun ma obowiązek pozostać z dzieckiem przez cały pobytu w Muzeum!
ZAJĘCIA DLA GRUP 👥
🗓 wtorek – piątek (z wyłączeniem środy) w godzinach 9:30 – 15:00
☎️ rezerwacje pod nr. tel.: 17 748 36 51 lub 17 748 36 52
Opiekun ma obowiązek pozostać z dzieckiem przez cały pobytu w Muzeum!
 
💸 Bilety wstępu:
ulgowy – 6 zł
normalny – 12 zł
opłata za usługę przewodnika muzealnego – 30 zł
warsztaty twórcze odbywające się w Muzeum: 10 zł/os.
Skip to content