Noc Muzeów w Rzeszowie 2022

    Szanowni Państwo, wielkimi krokami zbliża się Noc Muzeów 2022. Z tej okazji pragniemy zaprosić Państwa do Muzeum Dobranocek. Przygotowaliśmy wiele atrakcji, nie tylko dla najmłodszych, ale także dla dorosłych miłośników animacji.

    Tegoroczna Noc Muzeów to także moment rozpoczęcia naszego nowego projektu pt. „Bajkowy Świat z Funduszami  Europejskimi” – cykl integracyjnych wydarzeń oraz warsztatów twórczych i zajęć edukacyjnych w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.

    W ramach przedsięwzięcia realizowanego dzięki Funduszom Europejskim Muzeum Dobranocek w Rzeszowie od 14 maja do 15 czerwca zrealizuje różnorodne, dostępne wydarzenia kulturalne. Przeprowadzimy cykl integracyjnych warsztatów artystycznych oraz zajęć edukacyjnych ze zwiedzaniem bajkowej ekspozycji Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, których uczestnicy będą zdobywać wiedzę poprzez twórczą aktywność i zabawę, z wykorzystaniem przystosowanych do potrzeb projektu pomocy dydaktycznych i udogodnień, także dla osób
z niepełnosprawnościami. Wydarzenia odbędą się w towarzystwie tłumacza języka ukraińskiego. Do współpracy zaprosimy także artystów z Polski i Ukrainy, by uczestnicy poznali sztukę i tradycję obu narodów.  Będą także pokazy polskich i ukraińskich filmów animowanych dla dzieci oraz dorosłych.

Poniżej publikujemy plakat oraz program Nocy Muzeów w Rzeszowie 2022.

Skip to content